De Teunismolen is een stellingmolen, dat wil zeggen, een windmolen die hoog genoeg is om binnen de bebouwde kom voldoende wind te vangen. Om dat te bereiken stond de molen op een molenbelt (berg). De molen heeft een vlucht (lengte van twee wieken) van 23,5m.
In vroeger tijden heette de molen "De Haan". Echter, in de buurt van de molen stond de boerderij Het Tönnishuus. In de volksmond werd de molen al snel de Tönnismölle (Teunismolen) genoemd.
Inmiddels is de molenbelt afgegraven en vervangen door een laag en breed pakhuis. In 1942 is de molen gerestaureerd. In 1986 werd de molen aan de gemeente verkocht waarna in 1987/88 opnieuw restauratie volgde. Opmerkelijk zijn de overeenkomsten met de molen in Harreveld (Gem. Oost-Gelre) te noemen. Waarschijnlijk hadden beide molens dezelfde bouwer of dezelfde ontwerper.