In 1871 werd de Auroramolen in Dichteren neergezet. Oorspronkelijk stond de molen vanaf 1459 op de Houtkamp aan de veemarkt in Doetinchem. Nog in 1800 werd de molen herbouwd nadat die door een storm omver was geblazen. De bomen werden echter te hoog. Met de onderdelen van de Doetinchemse molen werd in 1871 in Dichteren een grondzeiler gemaakt, een molen die de wieken tot bijna op de grond had. Zo kan de molenaar de wieken vanf de grond in werking zetten.
De Auroramolen heef een vlucht (lengte van twee wieken) van 21 meter. De molen is van 1871 tot 1978 in het bezit van de familie Harbers geweest. In 1954 en in 1979 is de molen gerestaureerd. In 1978 werd de molen overgedragen aan de gemeeenten Doetinchem.
De molen is op maandag- en donderdagochtend in werking en te bezichtigen (van 9.00u - 12.00u.) Je kunt 'm nog wel vaker bekijken: als de wimpel of de vlag uithangt, is de molen ook open.